Sporttörténelmet írt a Szőnyi!


 Június 20-án 20 tanulónkkal az OVEP (Olimpiai Értékek Iskolai Program) program keretében részt vehettünk az Olimpiai Kvalifikációs Sorozat budapesti állomásán. Az egész napos program során találkozhattunk leendő olimpiai bajnokokokkal, megismerkedhettek a diákok a párizsi olimpián debütáló új sportokkal, kipróbálhatták a falmászást, break táncot, gördeszkázást, BMX-et. Az OVEP programnak köszönhetően 13 állomáson különböző feladatokon keresztül megismerkedhettek, tanulhattak a gyerekek a fair play-ről, olimpiai bajnokainkról, a paralimpiáról, fenntarthatóságról, a tiszteletről, kitartásról, bátorságról. A nap végén felejthetetlen élményekkel térhettünk vissza Hódmezővásárhelyre. Köszönjük a Magyar Olimpiai Akadémiának, a Magyar Olimpiai Bizottságnak és a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetemnek ezt a nagyszerű lehetőséget!

Berg Judit mesevilágában jártak júniusban a 2/b és 2/c osztályos tanulóink. A városi könyvtár olvasótermének falai között megelevenedtek a Tökmagok könyvsorozat szereplői, akikkel a "Kulcs az olvasáshoz" program során ismerkedtek meg a gyerekek. Az írónőtől megtudtuk, hogy mostanra már több mint 80 könyvet írt, ezek közül a legnépszerűbb a Rumini történetek, amiket már "húsz éve ír". Azt is elárulta Berg Judit, hogy a kislánya gyakran volt hisztis, ami arra ösztönözte, hogymeséljen neki. Ezekből formálódott ki első kötete a Hiszti mesék.
Fotók: Pósa Lajos Gyermekkönyvtár, Sulyok Csaba
Hittanosok Szentesen
Iskolánk 30 éves évfordulója alkalmából iskola- és templomtörténeti versenyt rendeztünk. Az induló párosok legügyesebbje jutalomkirándulásként Szentesre látogattak el a Kiss Bálint Református Általános Iskolába és a Nagytemplomba.
A díszteremben fogadtak bennünket, ahol a citeraszóló meghallgatását követően egy kisfilm segítségével bepillantást nyerhettünk az iskolában folyó sokoldalú tevékenységekbe. Ezek közül leginkább a Tudásvásár elnevezésű projektversenyés a Kemence Klub tevékenysége keltette fel a 19 tanuló érdeklődését.
Majd a Szentesi Nagytemplomba sétáltunk át, ahol megtudtuk, hogy nem véletlenül viseli ezt a nevet a templom, mert két emeletnyi karzatával akár 4000 fő befogadására is képes.
Megcsodáltuk a templom különleges szószékét, majd megtekintettük az emeleti karzaton berendezett kiállítást. A tárlók, gyülekezeti tagok által adományozott emléktárgyak a reformációról, Kiss Bálint munkásságáról, a református oktatásról, az egyháznak az emberi életben betöltött szerepéről beszéltek. Láttunk ónkannákat, kitűnő iskolai értesítőt, lányságot búcsúztató mirtuszkoszorút, ringó bölcsőt, jelentésekkel bíró, viharvert kopjafákat. A kiállítást azon az emeleti karzaton rendezték be, ahol régen a gyerekek foglaltak helyet. Erről tanúskodnak a karzatmellvértek, melyeken a diákok egyike-másika otthagyta kézjegyét: monogramját, feliratot, képet.
Az iskolában elfogyasztott ebédet követően a Szent Korona cukrászdában egy fagyival koronáztuk meg a napot.
Lelkes tanári és szülői csapat dolgozott június 9-én azon, hogy a Pávásház elsősei színes udvari ugróiskolákkal gazdagodjanak. Nagy izgalom és várakozás kísérte a tervező munkát, láttatni engedték a sablonok a végeredmény, és a felfestés alatt már a gyerekek örömét is ráképzelték a gondolatképekre az alkotók.
Köszönjük a szülői segítséget, és a Nemes Szolgálat Alapítvány anyagi támogatását.

Egy-kettő-három, macska ül az ágon…
Iskolánk tanulói szép számmal vettek részt a  Szent József Kertvárosi Katolikus Általános Iskola által megrendezésre került "Tegyünk együtt a Földért" elnevezésű természetismereti csapatversenyen.

A két fordulós megmérettetésen először egy online tesztet töltöttek ki a csapatok, majd egy kisfilmet kellett készíteniük az év egyik élőlényéről.

Az alsó tagozatban 5 csapat indult a 4.a osztályból. A Föld csapat, Védelmezők csapat, a Teknősök csapat, a Panda csapat, és a Tudásfa csapata. (felkészítőjük Csikós Anna) 

A felső tagozaton 4 csapat indult, az 5.a-ból a Tündérrózsák, Gombavadászok, Őstulkok csapata (felkészítőjük Törökgyörgy-Szilágyi Mária), a 6.b-ből a Vadziza csapat (felkészítőjük Farkasné Bakonyi Ildikó). A Tündérrózsák második helyezést értek el, a Vadziza csapat pedig negyedik helyezést ért el.
2024. június 4. - A NEMZETI ÖSSZETARTOZÁS NAPJÁN diákjaink szép Erdély útjain
"Őseinket felhozád
Kárpát szent bércére,
Általad nyert szép hazát
Bendegúznak vére.
S merre zúgnak habjai
Tiszának, Dunának,
Árpád hős magzatjai
Felvirágozának."
Istené a dicsőség!
Minden körülmények között az Operában
2024 júniusi ünnepén: a Magyar Állami Operaház, Református Zenei Fesztivál gálakoncertjén a 250 fős Kárpát-medencei kórusban énekelt tantestületünk egy csoportja. Az Operában teltház; több ország magyar gyülekezeti közössége, három püspök, több generáció. Kiváló karnagyok és orgonista.
Orgonaművész: Szotyori Nagy Gábor, vezénylőkarnagyok: Arany János, Berkesi Boglárka, Erdélyi Dániel, Hoppál Péter;
koncertigazgató: Böszörményi Gergely.
"Ha Isten velünk, kicsoda ellenünk?"
"Tebenned bíztunk eleitől fogva..."

 
 
II. Triola Gyermeknapi Zenei-és Rajzverseny.
Szeged-Tápén a Heller Ödön Művelődési Házban került megrendezésre 2024. május 31-én és június 1-én az országos szintű, kétnapos II. Triola Gyermeknapi Zenei-és Rajzverseny.
A rendezvényen Klebniczki György zeneszerző darabjaiból válogathattak a fellépő hegedűs növendékek.
A Szőnyi iskola diákjai közül Dékány Kolos (4a) zeneművészeti ágban Arany minősítést, Szeri-Hanna Zsuzsanna (2a) zeneművészeti ágban Ezüst minősítést kapott.
Gratulálunk!
Május 31-én Szegváron az V. ,,Járd ki lábam, járd ki most!" Csongrád-Csanád vármegyei néptánc és népdaléneklési versenyen több tanítványunk is eredményesen szerepelt: Tarnai Adél (3b), Ocskó Regina (4c) és Czombos Szabolcs (4c) néptánc kategóriában Kiemelt Arany minősítést szereztek.
A táncosok az Árendás Néptáncegyüttes- Vackor csoportjának tagjaiként,
felkészítők: Bálint Aliz és Gazsi László;
valamint a Kankalin Néptáncegyüttes tagjaiként vettek részt a versenyben, felkészítő: Moravszki Zsuzsanna.
Gratulálunk minden résztvevőnek és a felkészítő tanároknak!

Oldalak